WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA 8 dni
w kraju odkrywców i pieśni fado

Terminy dowolne na zamówienie


Opis:


Kraje: Portugalia,
Transport: samolot
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:855 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - LIZBONA
Przylot na lotnisko w LIZBONIE. Następnie transfer do hotelu. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2
LIZBONA - FATIMA
Śniadanie w hotelu. Przjazd do LIZBONY, stolicy Portugalii – zwiedzanie słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie. Spacer po najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy Santa Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placów w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradores. Na koniec krotki przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodów), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98 (uzależnione od dostępnego czasu). Wyjazd do Fatimy. Przyjazd do hotelu na kolacje i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

Dzień 3
FATIMA – BATALHA – OBIDOS - ALCOBAÇA – NAZARE - FATIMA
Śniadanie w hotelu. W FATIMIE zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Nastepnie przejazd do BATALHA, gdzie znajduje sie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej (port. Convento de Santa Maria da Vitória). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Przejazd do OBIDOS uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Następnie ALCOBAÇA, gdzie znajduje sie Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów. Budowla wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec krotki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy). Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

Dzień 4
FATIMA - COIMBRA – PORTO
Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie (uzależnione od dostępnego czasu). Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé – katedry. Opcjonalnie Rejs po rzece DOURO (ok. 50 min) – 11 EUR /osoba, a następnie opcjonalnie wizyta połączona z degustacja w jednej z wytwórni win Porto (nie zawarta w cenie pakietu). Czas wolny na zwiedzanie lub spacer po historycznym centrum miasta (uzależnione od dostępnego czasu). Transfer do hotelu w okolicy Porto. Kolacja i nocleg.

Dzień 5
PORTO - OKOLICE
OPCJONALNIE: CALODZIENNA WYCIECZKA DO SANTIAGO DE COMPOSTELA
Zwiedzanie SANTIAGO DE COMPOSTELA (Hiszpania), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi sanktuarium św. Jakuba i znajduje sie na Liscie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny. Powrót do hotelu.

Dzień 6
PORTO - OKOLICE
OPCJONALNIE CAŁODZIENNA WYCIECZKA DO BRAGI I GUIMARAES
Po śniadaniu przejazd do BRAGI będącym jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego Zwiedzanie sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Opcjonalnie czas wolny na spacer po historycznym centrum miasta. Przejazd do GUIMARÃES, kolebki Portugalii, pierwszej stolicy kraju. Zwiedzanie zamku z X wieku (bilet wstępu nie zawarty w cenie pakietu) i spacer po historycznym centrum miasta wpisanym na liste UNESCO.Powrót do hotelu.

Dzień 7
PORTO - SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL & CASCAIS -LIZBONA / okolice
Śniadanie w hotelu. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje sie na liscie światowego dziedzictwa UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta lub zwiedzanie Pałacu Narodowego będącego dawną letnią rezydencją królów Portugalii. Jest najlepiej zachowanym średniowiecznym pałacem królewskim w Portugalii. Bilet wstępu nie jest zawarty w cenie. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy Lizbony. W okolicy plaży Guincho znajduje się słynny klif Boca do Inferno. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8
LIZBONA - WARSZAWA
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
-zakwaterowanie w hotelu 3* w okolicy Lizbony i Porto, w Fatimie, w pokojach 2-osobowych z łazienkami
-śniadania i kolacje w hotelu
-transport podczas zwiedzania
-usługi przewodnika lokalnego w dniach zwiedzania
-pilota na całej trasie
-ubezpieczenie
-VAT


Cena nie zawiera:
-biletu lotniczego na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa
-biletów wstępu
-ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie

-Na życzenie istnieje możliwość dopłaty do hotelu w centrum Lizbony.
- Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

W ofercie także inne opcje programów do Portugalii.

Inne:
Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.


Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio