PRZYGODY NAD BAJKAŁEM - WYZWANIA I RELAKS


Opis:
Prawdziwą współpracę, której efektem jest scalenie zespołu nawiązuje się w warunkach szczególnych - niezwykłych, trudnych, wymagających współdziałania i wzięcia odpowiedzialności za powodzenie całego przedsięwzięcia. Dobrą okazją do takiej integracji jest wyjazd nad Bajkał. Spośród wielu możliwości możemy stworzyć odpowiednią kombinację programu, która pozwoli współdziałać w warunkach dzikiej przyrody i zintegrować się podczas zajęć bardziej relaksujących, jak np. pobytu w bani ruskiej czy łowienia ryb.

Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 6
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Przywitanie z Bajkałem

Przylot do Irkucka, przejazd do Listwianki, najbardziej znanego nad Bajkałem portu. Wyjazd kolejką na Górę Czerskiego i podziwianie pięknych widoków na jezioro Bajkał. Degustacja na bazarku miejscowego rarytasu – omula. Wieczorny rejs po Bajkale, podczas którego uczestnicy łowią ryby na wędki. Złowione ryby uczestnicy smażą pod okiem pokładowego kucharza.

Dzień 2
Cuda Primorskiego Grzbietu Lekka piesza wycieczka i małe dżip-safari oraz wodna przejażdżka dla tych, którzy nie mają żadnego przygotowania, a są ciekawi bajkalskiej przyrody. Pierwsza część wyprawy to wyjazd dżipami na jedną z odnóg Primorskiego grzbietu, skąd roztaczają się piękne widoki na południowy Bajkał i przylegające do jeziora doliny i wąwozy pokryte tajgą. Przedzieranie się dzikimi drogami poprzez tajgę. Następnie zejście do Bajkału korytami potoków ok. 1,5 – 2 godziny. Obiad przygotowany na ognisku nad brzegiem Bajkału z obowiązkową zupą rybną uchą i "herbatą" z zebranych w lesie traw. Wieczorem powrót statkiem do Listwianki.

Dzień 3
Do tajgi na herbatę Wycieczka na quadach dla tych, którzy chcą zobaczyć syberyjską tajgę w całej krasie, a nie mają zbyt wiele czasu. Nie wymaga fizycznych ani technicznych przygotowań. Wycieczka leśnymi drogami Krjestowej doliny do malowniczej leśnej polany. Przejazd poprzez strumyki i podmokłe leśne tereny. Piknik na leśnej polanie. Powrót do Listwianki.

Wieczorem BANIA, kilkugodzinny syberyjski rytuał spędzania czasu w gronie przyjaciół. Wymasowani brzozowymi witkami, rozgrzani w gorącej łaźni uczestnicy mogą orzeźwić się w bajkalskiej wodzie, której temperatura nigdy nie przekracza 7-8 stopni C. A między kolejnymi pobytami w łaziebnej komorze rozmowy w gronie znajomych i rytuał picia "syberyjskiej herbaty".

Dzień 4
Łowienie ryb u źródła Angary Źródło Angary, tej jedynej wypływającej z Bajkału rzeki jest dogodne dla wielbicieli łowienia bajkalskiego lipienia. Na granicy rzeki i jeziora znajduje się łatwo dostrzegalny rów, którego 400-metrowe głębiny przegradza rzeka z maksymalną głębokością 4-6 metrów. Najczystsza bajkalska woda właśnie w tym miejscu wypływa na powierzchnię. Jej temperatura przez cały rok wynosi 4 stopnie C. Dzięki temu źródło nie zamarza nawet w mroźną bajkalską zimę. Oprócz ryb żyją tutaj liczne gatunki ptaków. Kotwicę kutra bądź łódki motorowej zarzuca się na granicy Angary i Bajkału obok malowniczego Kamienia Szamana. Oprócz satysfakcji z łowienia czekają na wędkarzy piękne widoki i przyjemność szybkiej wodnej przejażdżki łódkami motorowymi.

Dzień 5
Wycieczka na quadach do Czarnej Padi Jednodniowa średnio trudna wycieczka. Dobre połączenie aktywnej przygody na quadach z podziwianiem zachodniego brzegu Bajkału i połowem syberyjskiego lipienia. Przejazd przez tajgę poprzez Dolinę Kriestową. Po drodze przekraczamy liczne strumyki, rzeczki, brniemy przez błota i bagna syberyjskiej tajgi, by w efekcie pokonać przełęcz Czarną. Po przyjeździe nad brzeg Bajkału odpoczynek po trudach podróży i sycący posiłek, przygotowany na ognisku. Obsługa z pewnością zaserwuje napar na syberyjskich ziołach, czyli tutejszą "herbatę", ugotowaną na wodzie z Bajkału.
Zaokrętowanie i wypłynięcie na jezioro. Podczas rejsu przystanek na godzinny połów ryb "spod śruby", który gwarantuje, że dzięki przepływowi wody pod śrubą zawsze jakiś bajkalski lipień złapie się na naszą wędkę. W przypadku udanych połowów kurs gotowania uchy – tradycyjnej zupy rybnej.

Dzień 6
Ciekawie o historii i kulturze regionu Wyjazd z Listwianki w kierunku Irkucka. Po drodze wizyta w Talcy i zwiedzanie skansenu z najstarszymi zabytkami architektury i kultury ludów przybajkalskich. Przyjazd do Irkucka. Dla chętnych możliwość poznania stolicy Syberii. Przejście mostem nad Angarą. Obiad w „Dzielnicy 130”: specjalnie stworzonej strefy turystycznej w Irkucku, gdzie zobaczyć można tradycyjne irkucką architekturę. Znajdują się tutaj także sklepy z pamiątkami, kawiarnie i restauracje. Kolacja pożegnalna.


Cena zawiera:


Cena nie zawiera:


Inne:

Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio