KLEJNOTY JAKUCJI - Wycieczka do Rosji


Opis:


Kraje: Rosja,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:

Program wycieczki:
Dzień 1
Diamenty, mamuty i inne skarby Republiki Sacha (Jakucji)

Przylot do "diamentowej republiki ". Wydobywa się tutaj 1/4 światowych zasobów tego luksusowego minerału. Wizyta w największej Fabryce Wyrobów Jubilerskich "Diament", zwiedzanie, ale również zakupy dla chętnych z grubym portfelem.
Większość terytorium Jakucji pokryta jest wieczną zmarzliną, dlatego ziemia ta to raj dla poszukiwaczy mamutów. Kryje w sobie wiele skarbów z zamierzchłej przeszłości, które zobaczymy w Muzeum Mamuta, a galeria lodowa "Królestwo wiecznej zmarzliny" i degustacja "storganiny" – dania z mrożonych ryb lub mięsa w lodowym barze, pozwoli przybliżyć życie tego zimnego regionu.

Dzień 2
Skalny las nad Leną

Całodzienna wycieczka do rezerwatu przyrodniczego Słupy Leny z rejsem po Lenie i wejściem na klify. A po drodze podziwianie majestatycznej tajgi.

Lena – zwana rzeką tysiąca dopływów. Jedna z największych w Azji, zajmuje 10 miejsce w świecie pod względem długości i 9 pod względem wielkości dorzecza.
Przyciąga podróżników, poszukiwaczy przygód, głównie za sprawą swej dzikości, miejsc nietkniętych stopą człowieka.


Przyrodniczy park "Słupy Leny", wpisany na Listę Światowego Dziedzictwo UNESCO.
Ogromne formacje skalne, wysokie na 150 do 300 metrów, ciągnące się nad brzegami Leny zadziwiają swym pięknem i tajemniczością. Wśród monumentalnych skał panuje prawie całkowita cisza. Z rzadka tylko słychać głos ptaków i łamiących się drzew. Miejscowi wierzą, ze mieszka w nich Duch Gór. Ludzie zaś mieszkali tu już w paleolicie. Powstały ok. 80 milionów lat temu ten skalny las jest to również uważany za najzimniejsze na ziemi miejsce, które zamieszkiwał człowiek. Zimą temperatura spada tu nawet poniżej -70 st. C.


Dzień 3
Jukuci -poznanie kultury syberyjskiego ludu

Nawróceni formalnie w XIX w. na prawosławie, faktycznie do dziś wyznają szamanizm, religię tajemniczą dla Europejczyka. Wizyta w kompleksie etnograficznym „US-KUT” pozwoli ją przybliżyć, poznać kulturę i obyczaje Jakutów. W programie obrzęd błogosławienia „Ałgys”, wręczenie talizmanu i wystąpienie wirtuoza drumli ( instrumentu uznanego za instrument narodowy Jakutów). Nieodłącznym elementem kultury jest kuchnia. Wizyta w kompleksie„CZOCZUR MURAN” pozwoli na degustację miejscowych przysmaków.

Dzień 4
Pożegnanie z Jakucją

Wylot do odległej o 6,5 godziny lotu, ponad 8300 km Moskwy.

Dzień 5
Wersja zimowa

Zdecydowani na wszystko i bardzo wytrzymali mogą spróbować jakuckiego życia zimą. Pobyt w jakuckiej wiosce to naprawdę coś wyjątkowego. Średnia temperatura w zimie ok. -50, widno przez ok. cztery godzinie dziennie, mrożone jedzenie, do picia wyrąbane samodzielnie z rzeki kawały lodu, które po roztopieniu dają wodę pitną, to wszystko, co czeka na chcących próbować swoich sił w ekstremalnych warunkach.


Cena zawiera:


Cena nie zawiera:


Inne:

Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio