WYCIECZKA NA WĘGRY I SŁOWACJĘ: Budapeszt - Zakole Dunaju - SŁOWACJA 4 dni

Terminy dowolne na zamówienie

Istnieje możliwość modyfikacji programu wg życzeń grupyOpis:


Kraje: Słowacja, Węgry,
Transport: autokar
Ilość dni: 4
Dopłata do jedynki:210 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - BUDAPESZT
Wyjazd z Warszawy o 07:00. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem rejs po Dunaju. Dzięki znakomitemu systemowi oświetlenia najatrakcyjniejszych budynków wieczorny rejs statkiem jto niezapomniana wycieczka. Można zobaczyć najatrakcyjniejsze obiekty Budapesztu położone niedaleko brzegu. Kolacja ALL INCLUSIVE, nocleg.

Dzień 2
BUDAPESZT
Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTU: Buda: Wzgórze Gellerta, skąd roztacza się niezapomniany widok na najpiękniejszą część miasta, Cytadela, Pomnik Zwycięstwa. Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, zmianą warty przed Pałacem Prezydenckim. Stare Miasto- Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja, Plac Defilad, Pomnik Św. Stefana Peszt: Plac Lajosa Kossutha - wyjątkowe historycznie miejsce z pomnikami bohaterów węgierskich: Lajosa Kossutha oraz Ferenca Rakocziego, pomnikiem symbolem Imre Nagya- ojca rewolucji z 1956 roku oraz węgierskim Parlamentem, jednym z największych na świecie budynków rządowych o imponującej długości prawie 300 metrów, szerokości 123 m oraz niemalże 100 m kopule.Bazylika św. Stefana - druga co do wielkości budowla sakralna na Węgrzech z zachwycającym wnętrzem i miejscem szczególnego kultu- Kaplicą św. Prawicy. Plac Bohaterów – miejsce stworzone na obchody 1000-lecia Państwa Węgierskiego z pomnikiem millenium, kolumnadami przedstawiającymi węgierskich bohaterów narodowych. Obok placu znajduje się Park miejski i bajkowy zamek Vajdahunyad oraz najsłynniejsze węgierskie baseny termalne- kąpielisko Sechenyego. Kolacja regionalna połączona z pokazem folklorystycznym oraz występem węgierskich muzyków w tradycyjnej węgierskiej Csardzie. Czas trwania około 3 godz. Nocleg.

Dzień 3
BUDAPESZT – ZAKOLE DUNAJU – BARDEJÓW / Słowacja
Śniadanie. Zakole Dunaju: SZENTENDRE: Historyczne miasteczko założone przez Serbów pod koniec XVII wieku. Miasto do dziś zachowuje swój śródziemnomorski charakter, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Węgrzech. Wąskie uliczki, pozostałości po winiarniach, serbskie budownictwo sakralne tworzą niepowtarzalny charakter tego miejsca. Muzeum Marcepanu - słynne muzeum stworzone przez mistrza sztuki cukierniczej Istvana Szabo. W muzeum można zobaczyć przede wszystkim dużą kolekcje dzieł z marcepana, przyjrzeć się jak powstają marcepanowe dzieła sztuki oraz zaopatrzyć się w Marcepanowe pamiątki. VYSEGRAD: Historyczna miejscowość, której znaczenie zapoczątkowało zbudowanie w XIII wieku pałacu królewskiego i obronnego zamku górnego zlokalizowanego na jednym ze wzgórz piętrzących się nad Dunajem. Główną atrakcją jest zwiedzanie zamku górnego wraz z ekspozycją woskowych figur, która upamiętnia pierwszy zjazd Vyszehradzki, który odbył się na zamku w XIV wieku. Dodatkowo widok na zakole Dunaju z murów zamkowych pozostawia niezapomniane wrażenia. ESZTERGOM: Miejsce koronacji pierwszego króla Węgier – Stefana oraz pierwszego węgierskiego arcybiskupstwa. W Esztergom znajduje się największa na Węgrzech budowla sakralna- Bazylika Esztergomska ukończona w drugiej połowie XIX w. Wnętrze bazyliki z wkomponowaną w budowlę XVI wieczną kaplicą biskupa Bakocsiego oraz wspaniała panorama okolicy widziana z tarasu widokowego na kopule Bazyliki stawiają to miejsce w czołówce odwiedzanych miejscowości węgierskich. Przejazd na Słowację do NITRY - zwiedzanie katedry będącej kolebką chrześcijaństwa wschodnioeuropejskiego, związanego ze św. Cyrylem i Metodym. Przejazd do Bardejowa. Kolacja, nocleg.

Dzień 4
BARDEJÓW – WARSZAWA
Śniadanie. Zwiedzanie BARDEJOWA – spacer po urokliwej Starówce. Wyjazd do Polski. Przyjazd w poźnych godzinach popołudniowych.


Cena zawiera:
przejazd autokarem z dwoma kierowcami (klimatyzacja, video)
zakwaterowanie: 2 x nocleg w Budapeszcie w hotelu 3* , 1x nocleg w Bardejowie
, w pokojach dwuosobowych z łazienkami wyżywienie: śniadania i kolacje
pilot na całej trasie oraz przewodnicy miejscowi
ubezpieczenie
VAT


Na życzenie wyższy standard hoteli


Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Dunaju, przewodnika miejscowego ok 25 EUR
dopłata do pokoju jednoosobowego: 210 zł

Inne:
Wkrótce program "Węgry: Eger - Budapeszt i węgierskie wina"


Biuro Turystyczne
"Bezkresy"
tel: 022 826 05 90
tel/fax: 022 826 52 68
bezkresy@bezkresy.pl
Rynek Starego Miasta 25/2
00-272 Warszawa
Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

Biuro Turystyczne Bezkresy

Wycieczki do Lwowa

Wycieczki na Ukrainę

Wycieczki do Wilna

(c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio