WYCIECZKA DO ARMENII:Armenia winnym szlakiem 5 dni 2018

W roku 2800-lecia istnienia Erewania,
stolicy Armenii, miasta starszego od Rzymu


Grupy pod opieką pilota z Polski i polskojęzycznego przewodnika na miejscu


Opis:
Zapraszamy do Armenii, w której odkryto najstarsze ślady winiarstwa. Zwiedzanie tego niewielkiego kraju o bogatej i burzliwej historii, piękno przyrody i smak tutejszego wina pozostawią niezapomniane wrażenia.

Terminy dowolne na zamówienie.
Kraje: Armenia,
Transport: samolot
Ilość dni: 5
Dopłata do jedynki:360 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA - ERYWAŃ
Wieczorem wylot z Warszawy do Erywania.

Dzień 2
ERYWAŃ - CHOR WIRAP - ECZMIADZYN - ZWARTNOC - ERYWAŃ
Przylot do Erywania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Następnie zwiedzanie Matenadaranu (biblioteka antycznych manuskryptów). Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Wizyta w winiarni Marani, degustacja 5 gatunków wina oraz wódek owocowych. Wino Areni of Malishka 2002 zostało nagrodzone złotym medalem na targach w Krakowie w listopadzie 2013 r. Kolacja w ormiańskiej restauracji. Wieczorem pokaz śpiewających fontann na Placu Republiki. Nocleg.

Dzień 3
ERYWAŃ - SEWAN - NORATUS - SELIM - NORAWANK - ERYWAŃ
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Sewan (jednego z największych jezior wysokogórskich na świecie) i klasztoru Sewanawank z XVII w. Zwiedzanie NORATUSU, średniowiecznego cmentarza z największą w Armenii ilością chaczkarów (kamiennych krzyży), z których najstarsze pochodzą z końca IX w. Przejazd do prowincji Wajoc Dzor przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości karawanseraju. Obiad w restauracji w jaskini lub nieopodal rzeki Arpa. Zwiedzanie NORAWANKU, klasztoru z XIII w. Zwiedzanie okolicy. U wejścia do wąwozu znajduje się grupa wysokich, ale płytkich jaskiń, zwanych Trczuneri Karajr (Ptasia Jaskinia), w których odkryto pochodzące z epoki brązu groby dzieci. Okolica słynie również z pięknych widoków i wspaniałej przyrody. Powrót do Erywania. Nocleg. Trasa. ok. 290 km

Dzień 4
ERYWAŃ - GARNI – GEGHARD - ERYWAŃ
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Obiad z degustacją kuchni domowej i wypiekaniem lawaszu (tradycyjnego chleba ormiańskiego). Powrót na nocleg do ERYWANIA. Wizyta w fabryce koniaku ArArAt, degustacja koniaku. Następnie Zwiedzanie Centrum Sztuki z kolekcja ponad 5 tysięcy dzieł sztuki (szkło, rysunek, malarstwo, rzeźba). Następnie wizyta na targu owoców. Wieczorem kolacja pożegnalna z muzyką na żywo, toastami.

Dzień 5
ERYWAŃ - WARSZAWA.
Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.


Cena zawiera:
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami
 • 4 noclegi w Erywaniu
 • wyżywienie: 4 śniadania, 2 obiady, 2 kolacje oraz degustacje wymienione w programie
 • transport w Armenii
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
  i przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL + NNW.


  Cena nie zawiera:
 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • przelotu do i z Erewania (od ok. 1500 zł)
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie oraz napiwków
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”  Inne:
  W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  Uwaga: biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2011 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio